ایجاد شبکه پیمایش با استفاده از توتال استیشن

در انجام همه کارهاي عمرانی بخصوص کارهایی که نیاز به نقشه برداري دارد ایجاد یک شبکه پیمایش مناسب از ملزومات پروژه به شمار میرود و میتوان گفت انجام بیشتر کارهاي نقشه برداري و عمرانی بدون ایجاد شبکه پیمایش سخت و در بعضی موارد غیر ممکن است.شبکه پیمایش به این دلیل ایجاد میشود که بتوان از آن به عنوان یک شبکه مبنا یا کنترل استفاده کرد.در انجام کارهاي نقشه برداري استفاده کردن از بنچ مارك که همان نقاط شبکه پیمایش هستند از اهمیت بالایی برخوردار است و همیشه دقت انجام بیشتر پروژه هاي نقشه برداري به دقت بنچ مارك هاي موجود در منطقه بستگی دارد.براي ایجاد شبکه پیمایش و نیز بنچ مارك زدن باید یکسري اصول را رعایت کرد تا بتوان شبکه پیمایش با دقت بالا و ماندگاري بالا احداث کرد این اصول در نشریه ۱سازمان نقشه برداري کشور بیان شده است

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره شد امروز جزوه ایجاد شبکه پیمایش به وسیله دوربین توتال استیشن را برای استفاده شما عزیزان در سایت قرار داده ایم.امیدواریم مفید واقع شود.

 

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.
ادامه مطلب ایجاد شبکه پیمایش با استفاده از توتال استیشن

Share Button

آموزش نحوه تفکیک ساختمان ها

با توجه به اينكه لازمهء آشنائي با اصول تفكيك آپارتمانها، علاوه بر آگاهي از قوانين ثبتي و چالش با سازمان ثبت اسناد و املاك

كل كشور و اصول حاكم بر شهرداري ها، داشتن توانائي در حوزه هاي نرم افزاري مختلف است و گستردگي اين مقولات نيز

بسيار دشوار مي نمايد؛ بر آن شديم تا به ياري خداوند متعال و توسل به حضرت وليعصر(عج) و با همكاري جمعي از دوستان

دلسوز جامعهء نقشه برداري كشور، جزوهء آموزشي (هر چندمختصر و مفيد) رادر اين خصوص، تقديم علاقمندان نمائيم؛ باشد

كه با ارائهء نقطه نظرات و تجربيات خود، ما را در به روزرساني مطالب اين نوشتار، و رفع كاستي ها و نواقص آن ياري رسانند.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
ادامه مطلب آموزش نحوه تفکیک ساختمان ها

Share Button

آموزش دستورات پایه اتوکد

یادگیری نرم افزار اتوکد یکی از مهمترین اولویت های یک مهندس عمران و نقشه بردار هست.نرم افزار اتوکد یکی از قوی ترین نرم افزار ها در شته عمران و نقشه برداری می باشد که مهندسین معمولا در اکثرکارهای خود به ان نیازمندند.به همین منظور امروز دستورات اولیه و ابتدایی نرم اغزار اتوکد را در قالب یک فایل پی دی اف در اختیار شما دانشجویان و مهندسین عزیز قرار داده ایم.
امیدواریم این فایل برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب آموزش دستورات پایه اتوکد

Share Button

کاربرد های سنجش از دور

امروزه علم سنجش از دور روز به روز در حال پیشرفت و ترقی می باشد و هر روز اخبار جدیدی از پیشرفت در این علم به گوشمان می رسد.علم سنجش از دور کاربرد های فراوانی در کشاورزی، آب و هوا علوم مهندسی معدن ، نقشه برداری و … دارد. به همین علت امروز پی دی اف کاربرد های سنجش از دور به قلم دکتر رسولی را در سایت قرار داده ایم تا شما عزیزان با مطالعه این پی دی اف بیشتر با کاربد های این علم نسابتا جدید آشنا شوید.

remotesensgps-lg

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.
ادامه مطلب کاربرد های سنجش از دور

Share Button

ورودی ها

 • جزوه درس كاربردهاي سنجش از دور

جزوه فتوگرامتری ۴ دکتر عبادی

فتوگرامتری ۴ جز دروس مفهومی مجموعه دروس فتوگرامتری دوره کارشناسی مهندسی نقشه برداری است.کسانی که علاقه دارند در آینده شغلی مرتبط با نقشه برداری را انتخاب کنند و یا در مقطع ارشد در رشته نقشه برداری ادامه تحصیل دهند بایستی به درس فتوگرامتری ۴ تسلط کافی داشته باشند.
همچنین کسانی که میخواهند در کنکور کارشناسی ارشد رتبه خوبی کسب کنند بایستی این درس را به خوبی یاد بگیرند.
به همین علت امروز جزوه فتوگرامتری ۴ دکتر عبادی را آماده کرده و در اختیار شما قرار داده ایم.امیدواریم با مطالعه این جزوه بهترین نتیجه را در کنکور ارشد کسب نمایید.لازم به ذکر است که دکتر عبادی یکی از زبده ترین اساتید در زمینه فتوگرامتریی و همچنین رئیس دانشکده نقشه برداری دانشگاه خواجه نصیر هستند.

photo-1

برادی دانلود جزوه به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب جزوه فتوگرامتری ۴ دکتر عبادی

Share Button

ورودی ها

 • جزوه فتو۴ دکتر عبادی
 • دانلود جزوه فتوگرامتری ۴ دکتر عبادی
 • فتوگرامتری ۴ دکتر عبادی

دانلود جزوه فتوگرامتری ۴

فتوگرامری ۴ جز دروس مفهومی مجموعه دروس نقشه برداری دوره کارشناسی است.کسانی که علاقه دارند در آینده شغلی مرتبط با نقشه برداری را انتخاب کنند و یا در مقطع ارشد در این رشته ادامه تحصیل دهند بایستی به درس فتوگرامتری ۴ تسلط کافی داشته باشند.
همچنین کسانی که میخواهند در کنکور کارشناسی ارشد رتبه خوبی کسب کنند بایستی به این درس تسلط کافی پیدا کنند.
به همین علت امروز جزوه فتوگرامتری ۴ دکتر فرنود احمدی را آماده کرده و در اختیار شما قرار داده ایم.امیدواریم با مطالعه این جزوه بهترین نتیجه را در کنکور ارشد کسب نمایید.

photo-1

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادامه مطلب دانلود جزوه فتوگرامتری ۴

Share Button

ورودی ها

 • فتوگرامتری ۲ برای کنکور ارشد
 • جزوه فتوگرامتری دکتر فرنود احمدی
 • جزوه فتوگرامتری مدرسان
 • دانلو مستقیم جزوه فتو گرامتری PDF
 • دانلود جزوه دکتر تجلی دانشگاه تبریز
 • دانلود رایگان جزوه فتوگرامتری ۴ دکتر فرنود احمدی

دانلود جزوه فیزیکال ژئودزی دکتر نجفی

درس فیزیکال ژئودزی را میتوان یی از مفهومی ترین و سخت ترین دروس دوره کارشناسی رشته مهندسی نقشه برداری نامید.درسی که تعداد زیادی تست از آن در کنکور ارشد نیز مطرح می شود.
خوب می دانید برای پاسخ دادن به تست های این درس و همچنین کسب نمره قابل قبول در امتحانات داخلی دانشگاه به یک جزوه خوب نیاز هست.
از همین رو امروز جزوه دکتر نجفی را که یکی ازمنابع کنکور هست برای شما عزیزان در سایت قرار می دهیم.امیدواریم که بتوانید با مطالعه این جزوه نمرات درخشان در کنکور و امتحانات کسب کنید.

physical-najafi-www-engclubs-net


برای دانلود جزوه به ادامه مطلب مراجعه بفرمایید.

 

ادامه مطلب دانلود جزوه فیزیکال ژئودزی دکتر نجفی

Share Button

ورودی ها

 • دانلود جزوه فیزیکال ژئودزی دکتر نجفی
 • دانلود جزوه فیزکال ژئودزی
 • دانلود جزوه کنکوری فیزیکال

جزوه ژئودزی دو و محاسبات

ژئودزی دو را میتوان سخت ترین و پر حجم ترین درس از مجموعه دروس ژئودزی دوره کارشناسی رشته مهندسی نقشه برداری نامید.یادگیری این درس مستلزم مطالعه فراوان آن از جزوه های خوب و کامل می باشد. به همین منظور امروز جزوه ژئودزی دو استاد مهدی ایزدی را آماده کرده و در سایت قرار می دهیم.امیدواریم با مطالعه این جزوه به تسلط کامل در درس ژئودزی دو دست پیدا کنید.

geo2

“برای دانلود جزوه به ادامه مطلب مراحعه کنید.”
ادامه مطلب جزوه ژئودزی دو و محاسبات

Share Button

ورودی ها

 • جزوه کنکوری ژئودزی دو

دانلود جزوه سر شکنی دکتر اردلان

سرشکنی یکی از مهمترین و حساسترین دروس دوره کارشناسی مهندسی نقشه برداری هست.در واقع فوت یک اپراتور نقشه برداری و یک مهندس نقشه بردار را همین درس سرشکنی مشخص می کند.
برای آموخن درس مهم سرشکنی به یک جزوه خوب نیاز هست که همه مطالب را پوشش بدهد به همین منظور امروز جزوه سرشکنی استاد اردلان را آماده کرده و در سایت قرار می دهیم امیدواریم بتوانید با مطالعه این جزوه به خوبی بر این درس مسلط شوید.لازم به ذکر هست که این جزوه کاملترین جزوه در مبحث سرشکنی می باشد.

 

“برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.”
ادامه مطلب دانلود جزوه سر شکنی دکتر اردلان

Share Button

ورودی ها

 • دکترازموده

دانلود جزوه فتوگرامری یک و دو

جزوه ای که امروز برای شما عزیزان آماده کرده ایم جزوه فتوگرامری یک و دو هست که در آن سعی شده است با ارائه مثال های متعدد مفاهیم به دانشجویان آموزش داده شود.بنابراین پیشنهاد می کنیم که اگر در دروس فتوگرامتری یک و دو اشکالا و ابهاماتی دارید با مطالعه این جزوه اشکالات و ابهامات خود را برطرف نمایید.

photo-1(www.engclubs.net)

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.
ادامه مطلب دانلود جزوه فتوگرامری یک و دو

Share Button

ورودی ها

 • جزوه فتوگرامتری
 • خلاصه فرمول های فتوگرامتری
 • جزوه فتوگرامتری یک برای کنکور
 • خلاصه فرمول فتوگرامتری